strona główna    |    kontakt    |    

• Dyżury pedagoga ........

• Dyżury nauczycieli ........

 
 
Certyfikat Szkoła Promująca Bezpieczeństwo
Trzymaj formę
AKTUALNOŚCI

X Jubileuszowe Spotkanie Wigilijne - "Na szczęście na zdrowie, na ten święty Scypon."

  Dnia 16 grudnia 2012 r. o godz. 14.00 rozpoczęło się naszym gimnazjum X Jubileuszowe Spotkanie Wigilijne.
   Uczestniczyli w nim zaproszeni goście, dyrekcja gimnazjum, nauczyciele, uczniowie i ich rodziny oraz licznie zgromadzeni Mieszkańcy Gminy Nawojowa , wśród których wielu było absolwentów oraz tych najmłodszych członków społeczności lokalnej.
   Z okazji  jubileuszu w Jasełkach wystąpili uczniowie klas drugich oraz absolwenci naszej szkoły, którzy grali w spektaklach w minionych latach. Zaprezentowali oni wspaniałe widowisko kolędnicze „Na szczęście na zdrowie, na ten święty Scypon…” pełne muzyki, śpiewu, tańca, ludowej gawędy i humoru.
    Odbyła się także licytacja ozdób świątecznych i prac plastycznych wykonanych i podarowanych przez Rodzica i Absolwentów gimnazjum. Tradycyjnie Rodzice uczniów klas drugich przygotowali degustację potraw wigilijnych. Można było również zakupić oryginalne kartki i dekoracje bożonarodzeniowe zaprojektowane i wykonane przez gimnazjalistów oraz nauczycieli.
   Z okazji  jubileuszu wykonano pamiątkową pieczęć, która umieszczona została między innymi na upominkach wręczanych gościom i  licytowanych przedmiotach.
   Zgromadzone podczas spotkania fundusze przeznaczone zostaną na dofinansowanie wycieczki uczniów klas II do Warszawy, która planowana jest w maju 2013 r. 
   Było Nam niezmiernie miło gościć Państwa w naszej szkole w tym szczególnym dniu. Dziękujemy za obecność i hojność.

więcej

JASEŁKA 2012

„Muzykanci w darze na basetlach zagrają,
Słychać skrzypce, dudy i gromkie śpiewanie.
Kolęda, kolęda - po górach się niesie,
Kolęda, kolęda - witaj, miły Panie.”

Serdecznie zapraszamy Mieszkańców Gminy Nawojowa na X Jubileuszowe Spotkanie Wigilijne, które odbędzie się w naszym gimnazjum 16 grudnia 2012 r. o godz. 14.00.
Z okazji  jubileuszu w Jasełkach wystąpią uczniowie klas drugich oraz absolwenci naszej szkoły, którzy uczestniczyli w spektaklach w minionych latach. Odbędzie się także licytacja ozdób świątecznych oraz degustacja potraw wigilijnych przygotowanych przez Rodziców uczniów klas drugich. Można będzie również zakupić oryginalne kartki i dekoracje bożonarodzeniowe zaprojektowane i wykonane przez gimnazjalistów oraz nauczycieli. Zgromadzone podczas spotkania fundusze przeznaczone zostaną na dofinansowanie wycieczki uczniów klas II do Warszawy, która planowana jest w maju 2013 r. Będzie Nam niezmiernie miło gościć Państwa w naszej szkole w tym szczególnym dniu. Liczymy na Państwa obecność.

 

Zebranie z rodzicami

Informujemy, że 5 grudnia (środa) odbędzie się zebranie z rodzicami według harmonogramu:

  • 15.30 - klasy trzecie
  • 15.50 - klasy drugie
  • 16.10 - klasy pierwsze.

Dyskoteka

W dniu 29.11.2012 r. w godz. od 16.00 do 19.00 odbędzie się zabawa szkolna. Prosimy o zapoznanie się z jej regulaminem.

Jasełka

Próba jasełek z udziałem absolwentów naszej szkoły odbędzie się w piątek 23 listopada 2012r. o godz. 18.00. Prosimy wszystkich aktorów o obecność.

Narodowe Święto Niepodległości

„Polsko, nie jesteś ty już niewolnicą!
Lecz czymś największym, czym można być: SOBĄ!”      

           Dnia 12 listopada br. z okazji 94 rocznicy odzyskania  niepodległości przez Polskę odbyła się w naszej szkole uroczysta akademia, w której uczestniczyła cała społeczność gimnazjum.
           Wspaniałe widowisko przygotowane przez uczniów, głównie klasy II a, prezentowało drogę, jaką Naród Polski przebył, dążąc do niepodległego bytu państwowego. Marzenia wielu pokoleń Polaków ziściły się  w 1918 roku. Polska po 123 latach od rozbiorów dokonanych przez Austrię, Prusy i Rosję odzyskała wolność. Spektakl historyczny uświetniły pieśni patriotyczne wykonane przez uczennice z klasy II a.

Konkursy przedmiotowe

Do etapów rejonowych Małopolskich Konkursów Przedmiotowych zakwalifikowało się 15 uczniów naszego gimnazjum. Są to:

Nazwisko i imię
Klasa
Przedmiot
Bodziony Michał III E Język polski
Borek Krzysztof III B WOS
Buczek Anna II E Religia
Górski Patryk III D WOS
Harnik Dominika III B Chemia
Kmak Aleksandra III C Geografia, WOS
Korabiowski Piotr III D Fizyka
Kowalik Karolina III C Matematyka, Geografia
Marmon Patryk III C Geografia
Nieć Maria III E Geografia
Plata Agnieszka III E Geografia
Południak Anna III B Chemia
Potoczek Krzysztof III E Geografia
Serafin Karolina II C Religia
Tokarczyk Angelika I E Religia

 

Gratulujemy i życzymy sukcesów w kolejnych etapach :)

Strona języka angielskiego

Informujemy, że pani Dominika Piątkowska-Haptaś uruchomiła stronę internetową poświęconą językowi angielskiemu.

Jej adres to http://klasa.gimnazjum.r-cf.com/

"Zostań Olimpijczykiem"

      W dniu 29. października 2012 roku w ramach akcji edukacyjno-sportowej „Zostań Olimpijczykiem” odbyło się w naszej szkole spotkanie z Pawłem Zygmuntem, najlepszym polskim łyżwiarzem szybkim ostatnich lat, medalistą mistrzostw świata i Europy, olimpijczykiem z Lillehammer (1994), Nagano (1998) i Salt Lake City (2002).
       Podczas spotkania Pan Paweł Zygmunt przypomniał uczniom historię igrzysk olimpijskich, osiągnięcia polskich sportowców na igrzyskach a także opowiedział swoją drogę do kariery sportowej. Gimnazjaliści poznali także sukcesy sportowe najlepszego polskiego łyżwiarza szybkiego. Gość podkreślał ogromną rolę determinacji i systematycznej pracy w dążeniu do wyznaczonych celów. Uczniowie zadawali wiele pytań dotyczących kariery sportowej Pana Pawła Zygmunta.
       Na zakończenie odbył się konkurs wiedzy o igrzyskach olimpijskich i losowanie nagrody – telefonu komórkowego.

czytaj dalej

Jasełka

Próba jasełek z udziałem absolwentów naszej szkoły odbędzie się w piątek 26 października 2012r. o godz. 17.30. Zapraszamy.

Ślubowanie klas pierwszych

W  dniu 17. 10. 2012 r. odbyło się w naszej szkole ślubowanie uczniów klas pierwszych. Podczas uroczystości  pierwszoklasiści złożyli przyrzeczenie i zostali pasowani przez Panią dyrektor mgr D. Gryzło na uczniów Publicznego Gimnazjum w Nawojowej.  Młodszych kolegów powitali uczniowie klas trzecich, tym razem w roli doświadczonych piratów, którzy przygotowali trudne zadania dla wstępujących w szeregi pirackiej braci. Dla pierwszaków najtrudniejszy okazał się test ze śpiewu.

 

 

czytaj dalej

Dzień Edukacji Narodowej

Dnia 11 października 2012 r. odbyła się w naszej szkole gminna uroczystość z okazji Dnia Edukacji Narodowej, w której uczestniczyli:  Wójt Gminy Nawojowa dr inż. Stanisław Kiełbasa, Przewodniczący Rady  Gminy Nawojowa Jacenty Skrzypiec, Dyrektor ZEAS-u mgr Marta Wiktor-Kozdroń, dyrektorzy i  nauczyciele ze szkół z terenu gminy, przedstawiciele Rady Rodziców, dyrekcja, nauczyciele oraz pracownicy administracji i obsługi naszego gimnazjum. Podczas uroczystości  młodzież z klas II i III przedstawiła program artystyczny. Gimnazjaliści poetyckimi strofami, śpiewem i muzyką złożyli podziękowania i życzenia wszystkim nauczycielom oraz pracownikom administracji i obsługi zatrudnionym w  placówkach oświatowych w naszej gminie a także tym, którzy czuwają nad organizacją szkolnictwa w Gminie Nawojowa. Z okazji Dnia Edukacji Narodowej wyróżnieni dyrektorzy i nauczyciele otrzymali Nagrody Wójta  Gminy Nawojowa.

 

czytaj dalej

Dzień języków

Dnia 03.10.2012 odbył się w naszej szkole Europejski Dzień Języków zorganizowany przez p.Dominikę Piątkowską-Haptaś oraz uczniów z klas pierwszych, drugich i trzecich.

Celem tej inicjatywy było nie tylko promowanie nauki języków obcych, ale także zwrócenie uwagi na istotę różnorodności kulturowej oraz językowej w Europie.

W szkole można było znaleźć chmurki z podstawowymi zwrotami w różnych językach oraz gazetkę tematyczną, przybliżając tym samym uczniom wielojęzyczność Europy. Ponadto, uczennice klasy 3C przygotowały serię plakatów promujących różnorodność państw europejskich. W ramach Europejskiego Dnia Języków odbył się także apel poświęcony idei powstania tej inicjatywy. Uczniowie mieli również okazję do zaprezentowania swoich talentów w konkursie na plakat i prezentację multimedialną „Różne języki, różne kultury–wspólna Europa.”

Wyniki konkursu "Różne języki, różna kultura - wspólna Europa"

Biegi przełajowe

5 października na nowotarskim lotnisku rozegrane zostały wojewódzkie biegi przełajowe zorganizowane przez Małopolski Szkolny Związek Sportowy. Wśród blisko 100 uczestników świetnie zaprezentował się uczeń naszej szkoły Patryk Marmon, który zdobył srebrny medal w biegu na 1500m.

 

 

 

 

Poznajemy Perły Małopolski

Dnia 29.09.2012 r. uczniowie naszego gimnazjum, uczęszczający na zajęcia Koła polonistycznego oraz Koła miłośników dziedzictwa kulturalnego Małopolski w ramach projektu „Aktywnie w przyszłość”, uczestniczyli w wycieczce do Krynicy-Zdroju. Gimnazjaliści zwiedzili Muzeum Nikifora Krynickiego, obejrzeli zabytki, pomniki i miejsca upamiętniające ważne wydarzenia historyczne. Poznali także historię tej popularnej miejscowości uzdrowiskowej, wypoczynkowej i turystycznej. Była to wspaniała lekcja historyczno- krajoznawcza.

Certyfikat Szkoła Promująca Bezpieczeństwo dla Publicznego Gimnazjum w Nawojowej

 

W dniu 27 września 2012 r. w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Krakowie przy ul. Mogilskiej odbyło się uroczyste wręczenie Certyfikatów „Szkoła Promująca Bezpieczeństwo” w ramach Zintegrowanej Polityki Bezpieczeństwa.


Małopolski Komendant Wojewódzki Policji nadinspektor Mariusz Dąbek wraz z Małopolskim Kuratorem Oświaty Panem Aleksandrem Palczewskim wręczył Certyfikaty  przedstawicielom 35 szkół, które uczestnicząc w projekcie Zintegrowanej Polityki Bezpieczeństwa, zdobyły największą ilość punktów. Wśród wyróżnionych znalazła się również nasza szkoła.


Certyfikat z rąk Komendanta Wojewódzkiego Policji odebrała pani dyrektor mgr D. Gryzło. Na uroczystości obecna była także koordynator projektu mgr U. Janikowska - pedagog szkolny oraz przedstawiciel młodzieży - Paulina Sekuła z kl. III a.

Po uroczystości zaprezentowano m.in. sprzęt policyjny i techniki stosowane przez funkcjonariuszy podczas codziennej służby

 


czytaj dalej

Biegi przełajowe

26 września 2012r odbyły się powiatowe jesienne biegi przełajowe w Łososinie Dolnej. Naszą szkołę reprezentowało 12 uczniów: Marmon Patryk, Skoczeń Krystian, Nieć Dariusz, Skoczeń Kamil, Stącel Kacper, Dziadosz Łukasz, Serafin Karolina, Tyczyńska Ewa, Janisz Jakub, Gawlak Sabina, Dutka Agnieszka, Stelmach Aneta.

Patryk Marmon z klasy III C zdobył I miejsce w kategorii chłopców klas III na dystansie 1500 metrów.

Dariusz Nieć z klasy III D zdobył VI miejsce w kategorii chłopców klas III na dystansie

1500 metrów.

Janisz Jakub z klasy I B zdobył V miejsce w kategorii chłopców klas I na dystansie 1500 metrów.

Sabina Gawlak z klasy I D zdobyła V miejsce w kategorii dziewcząt klas I na dystansie 1000 metrów.

Uczniowie zakwalifikowali się do biegów przełajowych na szczeblu wojewódzkim, które odbędą się 5 października 2012 roku w Nowym Targu.

czytaj dalej

Zebranie z rodzicami

Informujemy, że w poniedziałek 17 września o godz. 16.00. odbędzie się zebranie z rodzicami dotyczące organizacji pracy w nowym roku szkolnym. Serdecznie zapraszamy.

Komunikat

18 września (wtorek) uczniowie klas I będą pisali sprawdzian z matematyki na rozpoczęcie nauki w gimnazjum. Poniżej publikujemy zestawy zadań z lat ubiegłych.

1. Zestaw I

2. Zestaw II

3. Zestaw III

Plan lekcji

Od 4 września obowiązuje następujący plan lekcji.

Organizacja dowozu w roku szkolnym 2012/2013

Kursy poranne:
- godz. 7.00 – wyjazd ze Złotnego i Homrzysk
- godz. 7.00 – wyjazd z Frycowej Rybień
- godz. 7.00 – wyjazd z Bączej-Kuniny
- godz. 7.15 – wyjazd z Żeleźnikowej Małej
- godz. 7.45 – wyjazd z Żeleźnikowej Wielkiej

Kursy popołudniowe:


Dni tygodnia

Nazwa miejscowości/godzina odjazdu z Nawojowej

Żeleźnikowa Wielka

Żeleźnikowa Mała

Bącza-Kunina

Frycowa-Rybień

Homrzyska/
Złotne

Poniedziałek

14.30

13.45

13.45

13.50

12.55 i 14.30

Wtorek      

14.30

12.55

13.45

13.50

12.55 i 14.30

Środa

14.30

13.45

12.55

13.50

12.55 i 14.30

Czwartek

14.30

12.55

12.55

13.50

12.55 i 14.30

Piątek

13.45

12.55

12.55

13.50

12.55 i 14.30

 

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

 
 

Publiczne Gimnazjum w Nawojowej
33-335 Nawojowa

telefon 18 445-77-70