strona główna    |    kontakt    |    

• Dyżury pedagoga ........

• Dyżury nauczycieli ........

 
 
AKTUALNOŚCI

OGŁOSZENIE

W związku z planowaną organizacją w XII 2012 roku X jubileuszowego Spotkania Wigilijnego  dyrekcja i nauczyciele Publicznego Gimnazjum w Nawojowej  proszą wszystkich absolwentów  szkoły, którzy brali udział w jasełkach w latach 2003 - 2009 o  przesłanie deklaracji udziału w planowanej uroczystości  na poniższy adres mailowy: pgn@gimnazjumnawojowa.ionic.pl

"Recepta na demokrację w naszej szkole." 27.03.2012

Prowadzący: Magdalena Chrapusta
Michał Bodziony kl.IIe

 

Rodzaj debaty, jaki wybraliśmy, to dyskusja panelowa. Zdecydowaliśmy się na nią, ponieważ chcieliśmy, aby każdy wyraził swoją refleksję na temat działania zasad demokracji w naszej szkole. Następną częścią spotkania była dyskusja kierowana przez moderatora, ale pod kątem oczekiwań uczestników debaty.
Zaprosiliśmy na niąi: dyrektora szkoły, wicedyrektora, pedagoga, opiekunó samorządu uczniowskiego, przedstawicieli rady rodziców, nauczyciela wos-u, radę samorządu uczniowskiego oraz uczniów. W spotkaniu wzięło udział ok. 35 osób.

czytaj dalej

"Rodzina Fryderyka Chopina"

Film przygotowali uczniowie klasy II a: Witold Haza i Przemysław Tokarz w ramach  projektu realizowanego na zajęciach  artystycznych z muzyki prowadzonych przez panią Ewelinę Kleszcz.

MISTRZOSTWA POLSKI W BIEGACH NA PRZEŁAJ

Absolwentka naszego gimnazjum Natalia Sadowska reprezentująca obecnie klub
UKS Budowlani Nowy Sącz zajęła 10 miejsce na Mistrzostwach Polski w biegach przełajowych. Zawody zostały rozegrane 24 marca w szczecińskim Parku Kasprowicza. Natalia wystartowała w kategorii juniorek młodszych na dystansie 3 km i uzyskała czas 12 minut i 55 s. Gratulujemy Natalii uzyskanego rezultatu i życzymy dalszych sukcesów.

 

 

 

Spotkanie z Rzecznikiem Praw Dziecka

15 marca 2012r. odbyło się bardzo ciekawe spotkanie z Rzecznikiem Praw Dziecka
Panią mgr Barbara Kalisz, działająca przy Towarzystwie Przyjaciół Dzieci w Nowy Sączu.
Pani Rzecznik odwiedziła trzy klasy:
I b - wych. Marzena Karasińska
I e- wych. Beata Stefańska
II c - wych. Ewelina Kleszcz

Uczniowie zostali zapoznani z:
- pracą Rzecznika na terenie Nowego Sącza
- Prawami Dziecka
- zakresem Konwencji Praw Dziecka
- numerami telefonów organizacji wspomagających dzieci.

Dzieci pracowały w grupach nad hasłem "Mój dom, Ja, Moja rodzina", przygotowywanym do happeningu organizowanego pod patronatem Starostwa Powiatowego i Prezydenta Miasta Nowego Sącza.
Na koniec spotkania pani Rzecznik obdarowała uczniów kalendarzem zaprojektowanym przez dzieci, a wykonanym przez zaprzyjaźniona drukarnię z Nowego Sącza.

Plan lekcji

Od dnia 27 lutego 2012 r. obowiązuje nowy plan lekcji. Zachęcamy wszystkich uczniów do zapoznania się ze zmianami.

Zebranie z rodzicami

Zapraszamy wszystkich Rodziców na zebrania mające na celu podsumowanie osiągnięć edukacyjnych uczniów za pierwsze półrocze roku szkolnego 2011/12.

Zebranie odbędzie się w najbliższy czwartek 9 lutego 2012 roku o godz. 16.00.

Szkolny Konkurs Kolęd i Pastorałek - 31 stycznia 2012 r.

31 stycznia 2012r. odbył się Szkolny Konkurs Kolęd i Pastorałek. Jak każdego roku szkolne korytarze rozbrzmiewały śpiewem, wykonawcy wybierali repertuar, stroje i ćwiczyli, by wszystko było dopięte na ostatni guzik. We wtorek do rywalizacji przystąpiło 14 klas.
Po długiej przerwie społeczność szkolna w komplecie zjawiła się na sali gimnastycznej. Jury w składzie: p.Monika Chronowska, p.Urszula Schabowska, p.Paweł Czernecki zasiadło przy stole i rozpoczęły się pokazy. Po około 60 minutach Jury udało się na naradę, a widzom czas oczekiwania umiliła grupa wokalna, która wykonała piosenkę "Znak pokoju". Ogłoszono również wyniki Szkolnego Konkursu Stroików i Kartek Świątecznych.
Wreszcie nadeszła oczekiwana chwila. Pan Paweł Czernecki, trzymając wszystkich
w napięciu, ogłosił wyniki. Przedstawiały się one następująco:

Imiejsce - kl. II e ("Anioł pasterzom mówił")
II miejsce - kl. II b ("Śliczna gwiazda")
III miejsce - kl. III a ("Skrzypi wóz")

Wyróżnienia: I c ("Gwiazdeczka")
                     III e ("Dziś w stajence")
                   I I c ("W najgorszą z zim")

Zwycięscy otrzymali pamiątkowe dyplomy a wszyscy uczestnicy słodkie upominki.
Wszystkim nagrodzonym, ale również tym, którzy odważyli się wystąpić serdecznie gratuluję!

                                                                                                                     

Ewelina Kleszcz

Więcej...

Kangur Matematyczny

 

15 marca 2012 r. odbędzie się w naszej szkole międzynarodowy konkurs "Kangur Matematyczny". W konkursie może wziąć udział każdy uczeń, który do 31 stycznia dokona u swojego nauczyciela matematyki wpłaty w wysokości 8 zł. Uczestnicy konkursu otrzymają w prezencie łamigłówkę przestrzenną z grupy Radosnych Sześcianów. Więcej informacji na temat konkursu znajdziesz w regulaminie.

 

 

 

 

Życzenia świąteczne

Oto zwiastuję wam radość wielką,
która będzie udziałem całego narodu:
dziś narodził się wam Zbawiciel,
którym jest Mesjasz, Pan!
(Łk.2 10-11)

Z okazji Świąt Bożego Narodzenia wielu głębokich i radosnych przeżyć,
wewnętrznego spokoju, wytrwałości i radości oraz błogosławieństwa Bożego
w każdym dniu nadchodzącego Roku

życzy Dyrekcja oraz Grono Pedagogiczne

 

Konkursy Przedmiotowe

Mamy dwóch finalistów Małopolskiego Konkursu Geograficznego "POZNAJEMY ŚWIAT I POLSKĘ".

W etapie wojewódzkim konkursu,  który odbędzie się 13 marca 2012 roku o tytuł laureata powalczą: Joanna Ziaja oraz Paulina Dutka.

GRATULUJEMY!

 

 

 

 

JASEŁKA 2011 - "Pójdźmy wszyscy do stajenki"

Dnia 18 grudnia 2011 r. o godz. 14.00 już po raz dziewiąty odbyły się w naszym gimnazjum uroczyste Jasełka zatytułowane "Pójdźmy wszyscy do stajenki". Dla licznie zgromadzonych mieszkańców gminy Nawojowa oraz innych przybyłych gości wystąpiło na scenie aż 95 uczniów, głównie z klas II. Przygotowali oni pod okiem nauczycieli teatralno - muzyczny spektakl obrazujący dzieje Narodzenia Pańskiego. Długie oklaski były najlepszą nagrodą dla młodych aktorów i chóru, bo spisali się znakomicie. Po przedstawieniu miała miejsce licytacja wykonanych przez uczniów ozdób świątecznych i degustacja przygotowanych przez rodziców drugoklasistów regionalnych potraw wigilijnych. Przez cały czas można było również zakupić na okazjonalnym kiermaszu kartki świąteczne, stroiki i bombki oraz gazetkę szkolną. Wszystkie zgromadzone przez młodzież fundusze zostaną przeznaczone na organizowaną przez uczniów klas II wycieczkę do Warszawy. 

 

Więcej...

JASEŁKA 2011 - "Pójdźmy wszyscy do stajenki"

Anieli się w niebie cieszą,
pasterze do szopki śpieszą.
hej nam, hej!"


Serdecznie zapraszamy Mieszkańców Gminy Nawojowa na IX Spotkanie Wigilijne, które odbędzie się w naszym gimnazjum 18 grudnia 2011 r. o godz. 14.00.
Na tę okazję uczniowie klas II wraz z rodzicami i nauczycielami przygotowują Jasełka, licytację i kiermasz ozdób świątecznych oraz degustację potraw wigilijnych.
Zgromadzone przez młodzież fundusze wesprą finansowo ich wycieczkę do Warszawy zaplanowaną na maj 2012 r. 
Święta Bożego Narodzenia są wyjątkowe, bo łączą ludzkie serca.  Ludzie lgną do siebie, bo wspólnie chcą się radować. Pokolędujmy razem! Liczymy na Państwa obecność!

 

Mikołajki

6 grudnia  uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w mikołajkowym apelu przygotowanym przez Samorząd Uczniowski. Na początek obejrzeli inscenizację baśni pt. "Smok ze Smoczej Jamy" w wykonaniu koleżanek i kolegów z klasy I e, a następnie przedstawiciele klas odebrali  słodkie podarunki, o ile poprawnie odpowiedzieli na pytania Mikołaja i jego świty.I ci wierzący, i  wątpiący  w istnienie świętego Mikołaja zawsze chętnie przyjmują prezenty, nawet jeśli "świętemu" spod dostojnej purpury wystają całkiem zwykłe trampki:)

 

 

Więcej...

 

Jesienne spotkanie z przedszkolakami

W ramach akcji " Cała Polska czyta dzieciom" uczennice należące do szkolnego wolontariatu : Monika Witnik , Kinga Homoncik i Agnieszka Skrzypiec z klasyIIIc, zorganizowały spotkanie z jesienią dla dzieci z klasy "0" ze Szkoły Podstawowej we Frycowej . Przygotowały zabawy, gry, kolorowanki  oraz opowiadania o tematyce jesiennej. Dzieci  świetnie się bawiły, a nam sprawiło to ogromną radość . Podsumowaniem  tych zajęć była napisana przez nie praca,  która została wysłana na konkurs " Mój pierwszy krok w wolontariacie". Ku uciesze szkoły prezentacja zajęła VIII miejsce i tym samym dostała się do finałowej dziesiątki.

 

Wesołe Andrzejki

 

29 listopada wolontariuszki: Monika Witnik, Kinga Homoncik z klasy IIIc,  zorganizowały i przeprowadziły wróżby andrzejkowe dla dzieci z klas ,,0" ze szkoły podstawowej we Frycowej. Czytały historie o ,,Upiornych Andrzejkach". Były ciekawe wróżby, taniec duszków i wspólne czarowanie. Nie obyło się bez nagród i upominków.

 

 

 

1 2 3 4 5 6 7 8

 
 

Publiczne Gimnazjum w Nawojowej
33-335 Nawojowa

telefon 18 445-77-70